Newsy
Posted in

Urządzamy domowy gabinet

Posted in

Rosnąca popularność pracy zdalnej sprawia, że wiele osób może wykonywać swoje obowiązki, nie opuszczając domowego zacisza. Takie rozwiązanie z pewnością ma wiele zalet, w końcu dojazdy do firmy kosztują nas sporo czasu. Pojawia się jednak konieczność stworzenia miejsca do pracy. Warto więc poznać kilka wskazówek, jak urządzić domowy gabinet, w którym będziemy się dobrze czuć.

Domowe biuro – praktyczne wskazówki

W pracy spędzamy wiele godzin dziennie. Bardzo ważne jest więc, żeby nasza pozycja w tym czasie była prawidłowa. Jeśli źle dobierzemy meble, szybko odczujemy, że praca siedząca obciąża nasz kręgosłup. Warto więc zadbać o ergonomię naszego stanowiska, zanim pojawią się problemy ze zdrowiem. Absolutną podstawą jest wybór mebli o odpowiednich wymiarach. Blat biurka pod komputer powinien mieć co najmniej 90 cm. W innym przypadku, będzie nam brakowało miejsca na wygodne podparcie rąk podczas pracy.

Trzeba też oczywiście postawić na dobry fotel z regulacją wysokości. Najlepiej, jeśli posiada zagłówek, ponieważ to uchroni nas przed sztywnieniem karku. Kluczowe jest też odpowiednie ustawienie monitora. Prawidłowa postawa podczas pracy przy komputerze uchroni nas przed problemami z kręgosłupem szyjnym. Warto zainwestować w podstawkę pod monitor, dzięki której będzie znajdował się na wysokości naszego wzroku. Ekran powinien być umieszczony co najmniej 50 cm od twarzy. Warto też pomyśleć o podnóżku, żeby nasze nogi znajdowały się w odpowiedniej pozycji.

Kluczowy wybór – meble biurowe

Najważniejszym elementem każdego gabinetu są oczywiście odpowiednie meble. Powinny zapewniać komfort, a jednocześnie dobrze się prezentować. Warto wziąć pod uwagę, że w domowym gabinecie możemy przeprowadzać spotkania, a przynajmniej brać udział w konferencjach online. Najlepszym wyborem będzie więc ponadczasowa elegancja. Właśnie na takie meble biurowe w Koninie postawiliśmy w naszym salonie. Proste formy i stonowana kolorystyka dają szerokie możliwości doboru dodatków, a w końcu to one nadają wnętrzu charakter.

Domowe gabinety często urządzamy w stylu glamour. Takie wnętrze zdecydowanie robi wrażenie, dlatego sprawdzi się również w przypadku osób zajmujących kierownicze stanowiska. Znakiem rozpoznawczym pomieszczeń w stylu glamour jest przede wszystkim wykończenie na wysoki połysk. Takie fronty doskonale łączą się ze szkłem i elementami z naturalnego drewna.

Biuro możemy urządzić też w stylu loftowym. Taki gabinet z pewnością spodoba się osobom, którym łatwiej jest się skoncentrować w minimalistycznym wnętrzu. W takim biurze warto pamiętać o naturalnych materiałach i nieco surowym wykończeniu. Na ścianach mogą pojawić się cement lub cegła. Na styl loftowy szczególnie warto zdecydować się, jeśli mamy do dyspozycji wysokie wnętrze lub poddasze.

Ilość mebli w największym stopniu jest uzależniona od wielkości pomieszczenia. W małym gabinecie wystarczające będą biurko, fotel i pojemna szafa lub regał. Jeżeli jednak mamy do dyspozycji większą przestrzeń, warto stworzyć w gabinecie również kącik do wypoczynku i przyjmowania gości. Nasz salon oferuje minimalistyczne stoły w Koninie, które doskonale pasują do wystroju domowego biura. Stół sprawdzi się podczas wizyty partnerów biznesowych albo posiłku w przerwie od pracy. Możemy też zdecydować się na komfortową sofę lub fotele i stworzyć w gabinecie strefę wypoczynkową.

Jeżeli pozwala nam na to przestrzeń, warto też zdecydować się na barek, który posłuży do przechowywania napojów, a jednocześnie będzie spełniał funkcję dekoracyjną. Nie można też zapominać o przestrzeni do przechowywania. Im więcej szafek i szuflad, tym łatwiej zachować porządek w dokumentach i innych niezbędnych rzeczach. Warto więc pomyśleć o dodatkowej komodzie z szufladami, żeby w biurze nie zapanował chaos.

Aranżacja biura – jak dobrać dodatki?

Prawdopodobnie nawet najbardziej zagorzali zwolennicy minimalizmu źle czuliby się w gabinecie, w którym nie ma niczego oprócz niezbędnych mebli. W biurze spędzamy wiele godzin dziennie, dlatego warto zadbać o atmosferę. Jeżeli nie zabrakło miejsca na wydzielenie przestrzeni wypoczynkowej, możemy pomyśleć o ułożeniu na sofie kolorowych poduszek. Taki drobny dodatek ożywi zwłaszcza minimalistyczne biuro, w którym brakuje barwnych akcentów. W naszej ofercie również znalazła się m.in. poduszka w Koninie, zdobiona abstrakcyjnymi wzorami. Nie można też zapominać o roślinach. Wnoszą do każdego wnętrza naturalność, dlatego nie warto z nich rezygnować, również w gabinecie.

Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie. Niezbędne są oczywiście dobra lampka na biurko i żyrandol, które zapewnią nam komfort podczas pracy. Najlepszym wyjściem jest jednak wybór kilku źródeł światła. Dzięki temu, zawsze będzie można dostosować oświetlenie do sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie lampa stojąca, która sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne.

Przemyślane urządzenie domowego gabinetu przekłada się pozytywnie na nasz komfort pracy. W gabinecie, w którym dobrze się czujemy, codzienne obowiązki stają się znacznie przyjemniejsze.

GÓRA